120 eibartarrek amaitu zuten atzo Behobia-Donostia lasterketa

0    Kirolak 
ETA KITTO ETA KITTO
120 eibartarrek amaitu zuten atzo Behobia-Donostia lasterketa
ETA KITTO 2019, Aza 11

Euriari, hotzari eta haizeari egin zioten aurre 27.074 atletek atzo Behobia eta Donostia batzen dituen 20 kilometroko lasterketan. Errenterian bizi den Chakib Lachgar marokoarra (1:0:57) izan zen lehena Boulevardeko helmugan, azken metroetan Iraitz Arrospide (1:01:01) aurreratu ondoren. Emakumezkoetan Gema Barrachina alacantarra (1:11:38) izan zen irabazlea Diana Martin (1:11:52) eta Gisela Carrionen (1:12:01) aurretik. Eibartarrei dagokienez, 120 iritsi ziren helmugara, 29 emakume eta 91 gizonezko. Pello Berrizbeitia izan zen eibartar azkarrena gizonezkoetan (1:10:16) eta Aitziber Urkiola lehen emakumea (1:24:47).

 

Jarraian dituzue lasterketan eibartar bezala izena ematen zutenen emaitzak:

 

94 Pello Berrizbeitia  1h10’16”
128 Asier Cuevas 1h11’17”
359 Juan Zubiaurre 1h15’11”
393 Kepa Varela 1h15’27”
912 Liher Prieto 1h19’19”
948 Jon Astigarraga 1h19’30”
1117 Javier Murcia 1h20’29”
1157 Eduardo Uribe 1h20’43”
1336 Andoni Mayo 1h21’40”
1442 Aitor Fernandez 1h22’17”
1567 Eneko Azurmendi 1h22’49”
1799 Alex Higuera 1h23’51”
1997 Jorge Rubio 1h24’32”
2004 Aitor Bolinaga 1h24’32”
2022 Aitor Oiarzabal 1h24’38”

2063 Aitziber Urkiola 1h24’47’’
2189 Ander Agirre 1h25’19”
2291 Zigor Iriarte 1h25’41”
2575 Fidel Gonzalez 1h26’37”
2845 Gorka Gallastegi 1h27’24”
3552 Alexander Sarasua 1h29’08”
3589 Raul Fernandez 1h29’12”
3749 Miren Gallastegi 1h29’35”
3970 Idoia Izagirre 1h30’07”
4130 Luis Tomas de Lorenzo 1h30’32”
4518 Enrique Salgado 1h31’23”
4908 Eduardo Kapelastegi 1h32’15”
4942 Felipe Sanchez 1h32’21”
5054 Isabel Etxaniz 1h32’33”
5218 Ainhoa Ugarte 1h32’54”
5390 Jose Arizaga 1h33’16”
5513 David Ruano 1h33’33”
5562 Ander Quintas 1h33’39”
5586 Gorka Larrañaga 1h33’41”
5629 Maialen Zubizarreta 1h33’47”
6227 Victor Calderon 1h34’54”
6247 Ion Zubiate 1h34’56”
6394 Aitor Muguruza 1h35’11”
6406 Asier Laspiur 1h35’12”
6764 Ibon Arizaga 1h35’53”
6882 Harkaitz Zabala 1h36’06”
6964 Ander Maria 1h36’15”
7397 Ibon Ramirez 1h37’05”
7471 Bittor Ugarteburu 1h37’13”
7720 Izaskun Aizpiri 1h37’34”
7857 Eneko Urain 1h37’48”
8081 Juan Solozabal 1h38’05”
8463 Asier Arana 1h38’47”
8502 Ibai Alonso 1h38’51”
8504 Jesus Angel del Egido 1h38’51”
8810 Marina Crucelaegui 1h39’17”
9158 Jose Etxaniz 1h39’51”
9173 Ignacio Gisasola 1h39’52”
9399 Ivan Agote 1h40’14”
9655 Unai Fernandez 1h40’38”
9837 Txomin Aizpurua 1h40’55”
9990 Mikel Astigarraga 1h41’08”
10555 Naia Saez 1h42’08”
10976 Ivan Makarenko 1h42’46”
11150 Amaia Abanzabalegi 1h43’05”
11163 Oscar Saez 1h43’06”
11188 Julen Berbois 1h43’07”
11197 David Suarez 1h43’08”
11238 Gorka Fernandez 1h43’12”
11460 Teresa Txurruka 1h43’31”
11475 Aitor Sainz 1h43’32”
11633 Nerea Ziaran 1h43’47”
11638 Luis Alberdi 1h43’48”
11666 Patricia Amundarain 1h43’50”
11676 Ander Larrañaga 1h43’52”
12081 Jon Mardaras 1h44’29”
12187 Idoia Uruñuela 1h44’39”
12188 Jon Baglietto 1h44’39”
12265 Gorka Gurrutxaga 1h44’47”
12503 Jon Garcia 1h45’12”
12763 Borja Guerrero 1h45’41”
12915 Humberto Sarasua 1h45’56”
12915 Hector Gisasola 1h46’00”
13530 Ernesto Etxabe 1h46’56”
13614 Roberto Gallego 1h47’06”
13627 Oier Cobo 1h47’07”
13647 Iñaki Errasti 1h47’08”
14914 Luis Alfonso Conde 1h49’05”
14956 Paula Pereira 1h49’10”
15112 Jokin Alberdi 1h49’23”
15826 Agus Azpiri 1h50’40”
15872 Marina Labaka 1h50’44”
16136 Lourdes Iriarte 1h51’11”
19377 Luis de Blas 1h51’36”
16418 Miquel Migelena 1h51’39”
16683 Carlos Balseiro 1h52’10”
17455 Susana Etxeberria 1h53’34”
17456 Susana Agirregomezkorta 1h53’35”
17536 Alexander Larrauri 1h53’42”
17683 Raul Miguel 1h54’00”
17836 Edorta Marquez 1h54’14”
18057 Jon Illarramendi 1h54’40”
18058 Eduardo Alvarez 1h54’40”
18086 Nora Illarramendi 1h54’40”
18647 Aitor Muguruza 1h55’44”
19043 Maider Otaola 1h56’32”
19097 Koro Blazquez 1h56’39”
19126 Juan Miguel Gonzalez 1h56’42”
19570 Jose Antonio Alberdi 1h57’31”
19665 Iker Lasuen 1h57’45”
20070 Mikel Zabaleta 1h58’33”
20072 Gorka Apraiz 1h58’33”
20474 Andrea Perez 1h59’31”
20606 Helene Oiartzabal 1h59’48”
20613 Juan Oiartzabal 1h59’49”
20692 Nora Varela 1h59’58”
20946 Eneko Eizagirre 2h00’36”
21202 Elena Gisasola 2h01’21”
22085 Mª Carmen Rubia Gil 2h04’06”
22096 Juan Manuel Lopez 2h04’08”
22272 Ruben Lopez 2h04’45”
22285 Jose Javier Garcia 2h04’47”
22287 Erika Romero 2h04’47”
22290 Eva Mª Garcia 2h04’48”
22729 Iñigo Astigarraga 2h06’29”

 

Gaiarekin zerikusia duten albisteak

« »