Asier Errasti Film Laburren Lehiaketaren 18. edizioko lanak azaroaren 6tik 10era proiektatuko dituzte Coliseoan

0    Kultura 
Ana
Asier  Errasti  Film  Laburren  Lehiaketaren  18.  edizioko  lanak  azaroaren  6tik  10era  proiektatuko  dituzte  Coliseoan
11 Urr
11:35

Asier Errasti film laburren lehiaketan parte hartuko duten  lanak ezagutzera eman ditu Plano Corto elkarteak.  Aurtengoa hamazortzigarren edizioa izango da eta lehiaketara aurkeztutako laburmetraien proiekzioak azaroaren 6tik 10era (astelehenetik ostiralera) biltartean ikusi ahal izango dira Coliseo antzokian, 20:00etatik aurrera.  Emanaldiak dohainik izango dira. Sarituak zeintzuk izan diren  azaroaren 11n (larunbatean) egingo den  amaierako ekitaldian jakinaraziko da. Bost sari egongo dira: Javier Aguirresarobe fikzioa (lehen eta bigarren sariak),  euskarazko film laburrik onena, animaziozko film laburrik onena eta Eibarko film laburrik onena.

Hauek dira edizio honetan aukeratutako filmak (3 kategoria desberdinetan):

 JAVIER AGUIRRESAROBE SARIA:
16 SEMANAS, Carlota Coronado
3 GRAMOS DE FE, José Antonio Campos
72 VIRGENES, Max (Gómez) lusson
ADIVINA, Gonzaga Manso
AUSTRALIA, Lino Escalera
BUS STORY, Jorge Yudice
CANDELA, David Fernández Torrico
CHAIN OF HURT, Sofia Arias Rego
CIRILO, Rubén Sainz
CUESTIÓN DE SUERTE, Axier Gonzalez
DEFUNCIONARIO, Wiro Berrriatua
ECLIPSE, Santi Planet Garcia
EL ANDAR DEL BORRACHO, Pol Armengol
EL ATRACO, Alfonso Díaz
EL SUEÑO ESPACIAL, Ignacio Malagón
ELEGIA, Alba Tejero
ERRAILAK, Aitor Ormaetxea Balzategui
FUGIT, Marta Bayarri Valls
FUNKY LOLA, Julio Mas Alcaraz
HALOPERIDOL, José Manuel Carrasco
JACKERS, Jorge Mallorga Hoyos
LABORABLE, Alejandro Marin
MADRE, Rodrigo Sorogoyen
MARIO´, Carlos G. Velasco
MUJER Y FILIPINA, Luis Jiménez Barroso
NADA QUE VER, Manuel Manrique
NI UNA SOLA LÍNEA, Víctor E.D Somoza
ORGULLO NACIONAL, Víctor Ruiz
POR SI FO, Guillermo Rodríguez Cartagena
RESPIRANDO, Mar Olid
SERVICIO DE HABITACIONES, Saúl Gallego
TIME LAPSE, Christian Avilés Vela
VACIO, Sergio Martínez
VIDA Y MUERTE DE JENNIFER ROCKWELL, Javier Roldán
VOYAGE SPATIAL, Guillermo A. Chaia
ZARPAZO,  Nerea Castro Andreu

ANIMAZIOA:
CABALLOS MUERTOS, Marc Riba & Anna Solanas
EL NIÑO Y EL ERIZO, Marc Riba & Anna Solanas-
DIENTE DE LEÓN, Jorge Bellver
DENBORA, Gorka Vales Aris

EUSKERA:
ANDATE PIÚ FORTE, Amaia San Sebastián Larzabal
KREBA, Oier Fuentes Mendizabal
PRUDENTZIO, Pedro Saldaña Guerra

EIBAR:
BETIKOAKBETIRAKO, Mikel Rodríguez Alberdi
ILUNPETAN, Koldo Edorta Carranza

 

Gaiarekin zerikusia duten albisteak

« »